جنجال یک سکوت

پیوندها
سه شنبه, ۲۲ فروردين ۱۳۹۱، ۰۹:۰۱ ب.ظ

صدای مرا می شنوید؟؟

"هوالواقف علی السرائر والضمائر"

شده بعضی مواقع یک حرفی را هی بزنی کسی به حرفت گوش ندهد؟به یک چیزی اعتراض کنی و اعتراض هایت لابه لای دغدغه های به ظاهر بزرگتر ِ مورد اعتراض قرار گرفته شده ها گم شود؟ یا اصلا گم نشود بشنوند و به روی خودشان نیاورند که شنیده اند ؟ بعد یکی از تو بزرگتر با چهره موجه تر از تو که صاحب تریبون باشد بیاید حرفت را فریاد بزند؟ ... 

ماه ها و حتی شاید سال هاست که ما معترضیم به سینما ، به تلویزیون ، به رسانه های فرهنگی که تریبون ضد فرهنگند ... به صدا و سیمای جمهوری "اسلامی" و وزارت فرهنگ و ارشاد "اسلامی" که جزو معدود سازمان هاو وزارتخانه هایی هستند که دنبالشان آمده "اسلامی" ، اما از هر ضد اسلامی برایمان ضد اسلامی تر هستند ... نمیدانم ما کوچکیم که صدای اعتراض هایمان نمی رسد به بالا بالاها یا "گوش" های روسای این سازمان ها سنگین است که صدای فریادمان را نمی شنوند یا "هوش" های روسای سازمان ها بالاست که صدای اعتراضمان به این وضعیت را می شنوند و خودشان را می زنند به کوچه غلام چپ!!

امروز که سایت ها را بالا پایین می کردم لا به لای سیاسی نوشت های رجا ، تیتری آرامم کرد که بالاخره صدایی از جایی بلند شد و آن انتقاد دردمندانه استاد برجسته قرآن - استاد بهرام پور - از فضای مبتذل برخی برنامه‌های صداوسیما و فیلم‌های سینمایی طی نامه ای بود که به وزیر ارشاد و رئیس صدا و سیما نوشته بود ... خط به خطش حرف دل بود ... و از دردی روایت می کرد که بر دل است ... 

وقتی استاد نوشته بود : "در روایات معصومین نیز کیفر سنگینی برای حریم شکنان عفت عمومی تعیین نموده‌اند از این رو مقام معظم رهبری این همه به شماها تأکید فرموده‌اند که حدود شرع را کاملاً رعایت کنید پس چرا عمل نمی‌کنید، ولایت پذیری باید در عمل ظاهر شود... " 

چرا یاد گرفته ایم به ولایت پذیری امثال باهنر و رضایی گیر بدهیم ... اما ولایت پذیری کجای رفتار ضرغامی صدا وسیما و حسینی ارشاد قرار دارد؟تا کجا می خواهیم نفس خودمان را در انتقاد ها شریک کنیم؟

یا وقتی استاد خطاب به ضرغامی گفته بود :"در لحظات مهم تحویل سال که زمان توجه دادن مردم به خدای تعالی و دعا و شنیدن نصایح شخصیت های دینی و سیاسی مقبول بود، چه کردید شما امسال بر خلاف سال‌های قبل این لحظه ها را به بی‌راهه کشاندید و در تمام کانال‌های سیما هنرپیشه ها و بازیگران زن و مرد را ارائه دادید. آیا هر بازیگر زن الگوی حجاب زنان ایران است؟"

به شخصه شاخ هایم وقتی درآمد که صبح سال تحویل مجری مردی بعد از تعارفات عشقولانه رد و بدل کردن با یک بازیگر زن به او می گوید اگر قرار باشد یک نفر ازین جمع جلوی دوربین و پشت دوربین برود بهشت آن شما هستید!! ... بازیگر زنی که تصور عکس های پشت صحنه اش و روابطش با نا محرم برق را از سرم پراند ... آقای مجری اگر به همین راحتی بهشت را به کسی می دادند که معصومین ما این همه دعاهاو ندبه ها برای ترسیم ترس از آتش جهنم را برای ما به یادگار نمی گذاشتند ... بهشت آنقدرها هم که فکر میکنید سهل الوصول نیست!! می گویند بهشت را به بها می دهند نه به این بهانه های پیش پا افتاده...

در جای دیگر استاد می نویسد : "چرا دولت فعلی ما وقتی می‌تواند با قدرت تمام قیمت گاز را از بیست هزار تومان به پانصد هزارتومان برساند و این گرانی و گرانی‌های دیگر را دامن بزند، در مورد بی‌حجابی جامعه ناتوانی می‌کند و قایقران و فوتبالیست وآکروباتیک زن را به خارج می‌فرستد تا عرض اندام کنند. این چه ضرورتی است؟ آیا این عمل به قرآن است؟ چرا نماینده مردم در مجلس از رئیس محترم دولت راجع به حجاب سؤال می‌کند جواب سربالا می‌شنود؟ "

از جواب های بی ربط رئیس جمهور در صحن مجلس که بگذریم سخنی با نماینده های مجلس دارم ، چطور مجلس می تواند وزیر فلان وزارتخانه را بکشد به صحن مجلس که توضیح دهد چرا فلان بی توجهی باعث شد فلان اتفاق جان تعدادی از مردم را بگیرد؟یا چرا فلان گرانی فلان بلا را سر مردم آورد؟ اما جرئت ندارد وزیر ارشاد را استیضاح کند که این چه افتضاحاتی ست که در عرصه سینما و تئاتر رخ میدهد و به عرصه اجتماع هم کشیده شده و وضع فرهنگ را روز به روز ناگوارتر می کند؟کمیسیون فرهنگی مجلس در خواب زمستانی ست؟ بابا بیدار شوید زمستان تمام شد الان در دهه سوم اولین ماه فصل بهاریم!

و در نهایت استاد خوب تلنگری را به ما می زند که : "از رسول گرامی (ص) روایت است گناهی که تا قیامت توبه ندارد، این است که کسی را بر مردم حاکم کنی که شایسته‌ی آن نبوده است. و ما مردم هم اگر به کسانی رأی بدهیم که دغدغه‌ی دینی و خدمت به مردم و کشور ندارد و ولایت فقیه برای او فقط یک شعار است ما هم همین گناه را مرتکب شده ایم."

این توصیه باشد برای ما که دغدغه های آرمانی و فرهنگی و دینی مان را فدای سیاسی بازی ها و حزب بازی هایی می کنیم که آخرش عده ای می روند مجلس که نه کاری به ما دارند و نه به دغدغه هایمان ... حالا هی برویم یک لیست بگذاریم جلویمان از بالا تا پایین کپی کنیم و ندانیم پشت تفکر تک تک اینها چه می گذرد ... از ماست که بر ماست!


+ متن کامل نامه استاد را از اینجا بخوانید (+)

+ دوستان اگر مرتبط با موضوع این پست دست به قلم شدند حتما خبرمان کنند...

+ این روزها بحث ها و مصاحبه های مرتبط با فساد در سینما هم داغ است : نظر امین تارخ درباره فساد در سینما (+) - نظر محمد علی کشاورز درباره فساد در سینما (+) - نظر مجید مظفری در این باره (+) - پرستو صالحی و صفحه فیس بوکش! (+)

+ به دلیل اهانت های برخی افراد در فضای مجازی ، دهه ای به نام دهه امام هادی علیه السلام نامگذاری شده ، اطلاعات بیشتر را از اینجا بخوانید (+)

+ جایتان خالی ، مشهد نائب الزیاره بودیم ...

+ به زودی سلسله پست های کوچه های بنی هاشم ، متشکل از متن ، عکس ، صوت و فیلم ویژه ایام فاطمیه در وبلاگ قرار خواهد گرفت ، به یاد نمایشگاه پارسالمان ... دلم برای فاطمیه پارسال خیلی تنگ شده ...

نظرات  (۱۸)

سلام وب زیبایی داری جدا خیلی از مطالبت خوشم اومد به منم سر بزنی خوشحال میشم دوست عزیز موفق باشی
ای بازگشته از دیار یار
بگو مرا از آن مهرخ خراسان
دلم نگاه مهربانش را می خواهد
دلم باب الجواد میخواهد
سلام بزرگوار
salam
seda o sima ro bayad 1 ki daryabee . . . hamin
eltemase doa
زیارت قبول
سلام خدا بصیت بده به هممون
برای اینکه کمی راحت تر باشید بهتره تلویزیون رو کلا تعطیل کنید
فاتحه ی فرهنگ و بلند بفرست
سلام
خدا خیرت بده.....درد دل ماروگفتی....
خیلی کامل بود...
اما متاسفانه دریغ از گوشهای شنوایی که کاری از دستشون برمیاد
متاسفانه.......
اللهم عجل لولیک الفرج
عکس‌نوشت: نشسته؛ سرلشکر حاج علی هاشمی، فرمان‌ده شهیدِ سپاهِ سرّی نصرت. ایستاده؛ سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، فرمان‌ده قلب‌‌های مظلومِ شیعیان در تمام دنیا.

پس‌نوشت: فرمود: مَنـ‌ عَشَّقَـ ‌فَعَفَّـ ‌‌ثُمـَّ‌ ماتـ َ، ماتـ َ‌شَهِـــیداً

پس‌نوشت: نسأل الله منازل الشّهداء
از ماست که بر ماست
گویا پیامبر از احد بازگشته

گفت محمد زبانت را در دهانم بگذار

گفت "بابا علی اکبرم!!"

یاد دوران کودکی اش افتاده است حسین...

پی نوشت:

در علل الشرایع آمده است که : بعد از تولد امام حسین علیه السلام نه از فاطمه و از هیچ زنى دیگر شیر نیاشامید و رسول خدا (صلى الله علیه وآله ) هر روز حاضر مى شد و زبان مبارکش را در دهان حسین علیه السلام مى گذاشت و حسین علیه السلام زبان جدش را مى مکید و سیر مى شد و گوشت او از گوشت رسول خدا (صلى الله علیه وآله ) روئید.
با سلام
به وبلاگ حامیان دولت ولایی نیز سر بزنید. مطالب ما را با دقت بخوانید و نظر دهید. در صورت تمایل به همکاری و حمایت سایبری از گفتمان و عملکرد دولت، به ما اطلاع دهید. به امید پیروزی حق بر باطل
۰۱ ارديبهشت ۹۱ ، ۱۴:۳۲ در بیابان طلب ..
این صدا و سیمای ما حسابی معجونی شده برای خودش ، بین برنامه های خیلی خوب و خیلی بدش فاصله خیلی زیاده !
صدا و سیمای ما مشکلش اینه که میخواد ملتو از پای ماهواره ها جمع کنه غافل از اینکه خودش گاهی میشه مثل اونا!! مثل عید امسال ، خواننده بازاری شده بود که حالت به هم می خورد !!
سلام. حرف دل مرا امسال آقای خامنه ای زد حمایت از تولید داخلی-البته من 1 جور دیگری می گفتم.-
سلام
چه از وبتون خوشم اومده..
موفق باشین
بهم سر بزنین
یا علی
سلام

8سال جنگیدیم شهید دادیم معلول دادیم خون دل خوردیم هر وقت که از مرخصی بر می گشتیم چند تا از بهترین دوستانمان را دیگر نمی دیدیم همه این مصیبت ها برای این بود که ارزشها را بر جامعه حاکم کنیم و امروز 22سال بعد از جنگ دوباره باید خون دل بخوریم که ضد ارزشها بر جامعه حاکم شده امروز باید حسرت بخوریم که چرا از قافله شهدا عقب مانده ایم ....خدایا این چه غربتی است که گریبانگیر نسل ما یعنی نسل اول انقلاب شده است...خدایا اگر امتحان تو است راضی ام به رضایت ولی تاوان این همه خون پاک چه می شود

راستی خون بهای یک شهید چند تا 3000ملییارد تومان است؟
از طرف یک بسیجی جا مانده"
واقعا ازمطالبتون خوشم اومد . تو روزگاری که ارزش ها فراموش شدن با این مطالب معلوم میشه هنوز هم هستن کسانی که به ارزش ها احترام میذارن راستی به قول ... خون بهای یک شهید چند تا 3000ملییارد تومان است؟
سلام
مطلب شما را در وبم نشر دادم...با اجازه!
مطلبی نیز در نوشته های خودم با موضوعی شبیه به نوشته شما دارم.
"توهین نکن خاله بهار!"
http://namusekhoda.blogfa.com/post/71
کارتون عالیه
موفق باشید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">